O mnie

Witam, nazywam się Beata Godlewska. Jestem certyfikowanym Mediatorem w sprawach Sądowych i Pozasądowych. Specjalizuję się w mediacjach w zakresie tematyki rodzinnej, cywilnej, szkolnej i gospodarczej. Zostałam wpisana na listę Mediatorów Stałych przy SO w Krakowie oraz SO w Nowym Sączu. Posiadam Certyfikat Terapii Systemowej Rodzin oraz zajmuję się arteterapią. Studiowałam Nauki o Rodzinie na wydziale pedagogicznym Akademii Ignatianum oraz Pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu CMUJ, specjalizując się szczególnie w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz pracy z rodzinami. Moje dotychczasowe życie zawodowe związane jest z Kliniką Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży SU w Krakowie oraz  Zakładem Psychoterapii SU w Krakowie. Współpracuję z Fundacją „ Prawa Dzieci” oraz aktywnie działam na rzecz propagowania idei mediacji przy Stowarzyszeniu „Dobra Mediacja”. Jestem także członkiem Małopolskiego Centrum Mediacji z siedzibą w Nowym Sączu.

Zamiłowanie do człowieka jako jednostki wywołuje we mnie potrzebę ciągłego szkolenia się tak, by zapewnić jak najlepszą opiekę, zrozumienie, pomoc oraz pracę z klientem i jego rodziną. W tym celu regularnie uczestniczę w konferencjach i szkoleniach związanych z tematyką mediacji, negocjacji, psychologii konfliktu i zarządzania emocjami.

Za dwie najważniejsze ludzkie aktywności uważam sztukę komunikacji i sztukę tworzenia. Stanowią one jednocześnie moje pasje, które realizuję poprzez mediowanie i pomoc stronom w porozumieniu się w konflikcie oraz poprzez plastyczną i ruchową ekspresję. W tym względzie prowadzę indywidualne oraz grupowe zajęcia arteterapii. Pragnę dzielić się tą radością kreacji. Wierzę, że w każdym z nas drzemie artysta, który pragnie przyjmować i odkrywać, ale też wyrażać się w procesie tworzenia.

Prowadzę również profilaktykę i indywidualne wsparcie w problematyce związanej ze zdrowiem psychicznym, a także warsztaty wychowawcze dla rodziców oraz warsztaty plastyczne i taneczno- sportowe w szkołach i klubach seniorów.

Zarówno w życiu jak i w pracy popieram i staram się czerpać z pozytywnych wzorców porozumienia bez przemocy (NVC), dialogu motywującego oraz aktywnego słuchania gdyż wierzę, że na budowanie pozytywnych relacji oraz rozwój osobisty nigdy nie jest za późno.

Prywatnie jestem mamą 3 dzieci, tańczącą flamenco, miłośniczką turystyki górskiej z eksploracją jaskiniową, biegów terenowych oraz  poezji i arteterapii,  przede wszystkim zaś kobietą pragnącą rozwijać dialog ze światem, samą sobą i ludźmi.